NADZÓR NAD PROJEKTEM I WYKONANIEM PODWIESZONEGO MOSTU NA DUNAJU W REJONIE BRAILA - RUMUNIA

KLIENT

Compania Nationala De Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR S.A.)

Przybliżoną wartość PRACY

450.000.000

Rok budowy

2020

Spółka Italrom Inginerie Internationala S.r.l., w konsorcjum Metroul S.A. (Lider), Sistema S.r.l. oraz Arex S.r.l. wygrała przetarg na Nadzór Inżynierski dla budowy Mostu Braila, jednego z najdłuższych mostów wantowych na świecie. Przetarg, opublikowany pod koniec 2018 r. i zakończony w połowie 2019 r., Został przyznany na łączną kwotę 7,3 mln euro. Budowa będzie trwała cztery lata.

Wynik ten stanowi osiągnięcie ważnego celu dla Grupy ITR, która niedawno obchodzi swoje dziesięciolecie istnienia i otworzyła nowe biura w Paryżu.

Most wiszący Brăila, jest ważną przeprawą przez Dunaj i łączy miasto Brăila we wschodniej części Rumunii z regionem Tulcea na przeciwległym brzegu. Projekt obejmuje budowę mostu wiszącego o łącznej długości 1 974,30 m, podzielonego na główe przęsło centralne o długości 1120 m oraz na dwa przęsła boczne o długościach 489,65 m i 364,65 m. Dodatkowo umowa zakłada Nadzór nad dwoma wiaduktami o długości 110 m każdy oraz 23 km drogi.

Prace zostaną opracowane przez włosko-japońskie konsorcjum utworzone przez Astaldi (Leader) i IHI Infrastructure Systems;

Szacowany koszt całkowity inwestycji wynosi około 450 milionów euro (2,0 miliarda RON - 1,8 miliarda PLN)